Defendo

Defendo jest systemem samoobrony „walki wręcz”, prostym do opanowania, skutecznym w codziennym życiu, opartym na zasadzie minimalnej ilości technik do opanowania.

W dzisiejszych trudnych czasach nie możemy być pewni własnego bezpieczeństwa; choćbyśmy najbardziej uważali. Można być osobą bezkonfliktową, uczynną, lub nawet bierną. Wystarczy sytuacja trafienia na agresywnie zachowującego się przechodnia, przypadkowego pojawienia się w „nieodpowiednim miejscu”, trafienia na grupę chuliganów, czy choćby uczestniczenia w sporze sąsiedzkim, by poczuć zagrożenie. Dlatego warto poznać techniki samoobrony Defendo aby w odpowiednich sytuacjach skutecznie obronić się samemu.

Defendo uczy oceny potencjalnego zagrożenia i podejmowania szybkiej reakcji obronnej przed jego rzeczywistym pojawieniem się. Tym co jest ważne w opanowaniu technik samoobrony to poczucie pewności siebie, pozbycie się strachu przed otoczeniem zewnętrznym, i oczywiście umiejętność szybkiej reakcji w przypadku pojawienia się rzeczywistego zagrożenia.

Pomorska Szkoła Walki FIGHTER prowadzi zajęcia nauki samoobrony Defendo dla młodzieży i dorosłych według formuły Defendo Alliance. Zajęcia prowadzone są pod kątem praktycznych sytuacji życiowych.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby, bez względu na wiek do nauki Defendo w Pomorskiej Szkole Walki FIGHTER.

Aktualny plan treningów znajduje się w zakładce Treningi.

Defendo jako system samoobrony

Historia Defendo