Kickboxing jako sport kontaktowy

Kickboxing jest sportem wykorzystującym zarówno kopnięcia jak i uderzenia (ciosy bokserskie). Jako sport kontaktowy łączy najlepsze cechy walk wschodu z klasycznym boksem.
Niektóre odmiany taekwondo i karate również posiadają cechy kickboxingu, tak samo jak boks tajski, chińskie sanshou, boks francuski savate, boks birmański lethwei. I pewnie dlatego kickboxing uznawany jest za dalekowschodnią sztukę walki.
W rzeczywistości kickboxing został powstał i był rozwijany przez Japończyków oraz przez Amerykanów. Ci drudzy używają pojęcia full contact karate lub full contact. Kickboxing jest sportem widowiskowym. W Holandii jest on traktowany prawie jak sport narodowy.

W kickboxingu istnieje wiele formuł, od pokazowych, bezkontaktowych walkach przy muzyce, przez lekkie walki na tatami oraz twarde, pełnokontaktowe walki w ringu. Pointfighting, Light Contact, Kick-Ligh, Full-Contact, Low-Kick, K-1 Rules, Oriental Rules – właśnie te nazwy określają odpowiednią formułę kickboxingu, każda z nich charakteryzująca się odmiennymi przepisami i innym stylem zawodników.

Pomorska Szkoła Walki FIGHTER prowadzi zajęcia nauki Kickboxingu dla młodzieży i dorosłych według nowoczesnych formuł treningowych. Zajęcia prowadzone są pod kątem treningu sportowego jak również w formie ćwiczeń rekreacyjnych. Dbamy o to aby poprawiać sprawność fizyczną naszych wychowanków: siłę, szybkość, wytrzymałość, sprężystość, a także poczucie rytmu.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby, bez względu na wiek do nauki Kickboxingu w Pomorskiej Szkole Walki FIGHTER.

Aktualny plan treningów znajduje się w zakładce Treningi.