O Klubie

Klub Pomorskiej Szkoły Walki FIGHTER został założony z inicjatywy senseia Jarka Niewiadomskiego. Początki Klubu sięgają roku 2011. W tym czasie rozpoczął on treningi (w formie zajęć) z dziećmi z KARATE KYOKUSHIN w swoim domu.

Z biegiem czasu grupa trenujących dzieci szybko rozrastała się. Zaowocowało to przeniesieniem treningów do świetlicy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie. Również i to miejsce szybko stało się „za ciasne” dla rozrastającej się grupy. Kolejnym więc miejscem zajęć stała się sala Szkółki Leśnej w Leźnie.

Zainteresowanie małych adeptów sztuką walki, a także ich rodziców, w trenowaniu karate było coraz większe. Dzieci chętnie przychodziły na zajęcia, zachęcały również swoich rówieśników do „spróbowania się” w karate. Nie wszystkie dzieci pragnące poznać tę sztukę samoobrony i doskonalenia własnego charakteru mogły uczestniczyć w zajęciach.

Widząc potrzebę i zdając sobie sprawę z ograniczonego dostępu do treningów Jarosław Niewiadomski postanowił założyć Klub, który będzie propagował sztukę Karate Kyokushin wśród dzieci powiatu Kartuskiego, na terenie gminy Żukowo oraz sąsiadującej z nią Gminy Przodkowo. Z inicjatywy zainteresowanych rodziców powstały również sekcje w Gdańsku Oliwie i Osowej.

Główne założenie tej idei polegało na prowadzeniu treningów w poszczególnych szkołach, w trakcie przerwy między skończonymi lekcjami a oczekiwaniem na autobus szkolny.

Pomysł zyskał aprobatę. Treningi które do tej pory odbywały się w jednej szkole obecnie odbywają się w już ośmiu lokalizacjach.

Po rocznym okresie treningów dla dzieci, w ramach których w poszczególnych sekcjach raz w miesiącu odbywały się treningi dzieci z rodzicami, narodziła się potrzeba treningów dla dorosłych. I tak od wakacji 2014 roku Klub utworzył sekcję KICKBOXINGU, K1 dla dorosłych i młodzieży w formie rekreacyjnej i zawodniczej dla chętnych, a od początku roku 2015 prowadzone są zajęcia z samoobrony w systemie DEFENDO.

Klub organizuje również weekendowe spotkania rekreacyjne: AKTYWNE BIEGANIE bez względu na porę roku po terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz MORSOWANIE w wodach Zatoki Gdańskiej (oczywiście zimą). Członkowie klubu uczestniczą w biegach ulicznych jak Grand Prix Gdyni, Bieg Westerplatte czy cykl biegowy Kaszuby Biegają oraz w Pływaniu w Lodowatej Wodzie jak choćby mistrzostwa Londynu w 2015 roku.

Obecnie, po kilku latach działalności, Klub zrzesza około 250 dzieci i dorosłych. Cyklicznie organizowane są egzaminy kwalifikujące na wyższy stopień wtajemniczenia w Karate KYOKUSHIN i KICKBOXINGU oraz wewnętrzne zawody sportowe.

W okresie letnim i zimowym organizowane są obozy sportowo-wypoczynkowe. Również Klub organizuje Bezpłatną Akademią Samoobrony Defendo, oraz w okresie wakacyjnym Bezpłatną Akademią Karate Kyokushin i Kickboxingu.

Klub posiada Licencję Polskiego Związku Karate, Polskiego Związku Kickboxingu, Defendo Alliance.

Prowadzimy treningi w poniższych lokalizacjach:
Borkowo k/Żukowa – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, ul. Szkolna 2
Chwaszczyno – Strefa Kultury, ul. Żeromskiego 9
Chwaszczyno – Zespół Publicznego Gimnazjum I Szkoły Podstawowej, ul. Adama Mickiewicza 16
Czeczewo – Zespół Szkół w Czeczewie, ul. Gdańska 8
Gdańsk Oliwa – Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych, ul. Polanki 124
Gdańsk Osowa – Szkoła Podstawowa Nr 81, ul. Siedleckiego 14, Sala Tartanowa
Pępowo – Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego, ul. Gdańska 117
Pomieczyno – Zespół Szkół, ul. Kartuska 14
Leźno – Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, Aleja Lipowa 44
Przodkowo – Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Sportowa
Żukowo – Szkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża, ul. Gdyńska 7
Żukowo – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Armii Krajowej 2e
Bojano – Szkoła Podstawowa, ul. Wybickiego 38
Grzybno – Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie, ul. Szkolna 12
Przyjaźń – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, ul. Szkolna 2
Skrzeszewo – Szkoła Podstawowa im. ks. dr. Stanisława Sychowskiego, ul. Dworska 3
Kartuzy SP1 – Szkoła Podstawowa nr. 1, ul. 3 Maja 14

 

Informacje i zapisy na zajęcia:
Jarosław Niewiadomski
tel. +48 601 431 331
Rafał Lihs
tel. +48 508 991 735
biuro@pomorskaszkolawalki.pl